ATIA, KORONA!

KAIP UŽSIREGISTRUOTI VAKCINAI?

PIRMA DOZĖ
PIRMA DOZĖ
Iš viso paskiepyta:

93264

Paskiepytų gyventojų dalis:

31.18 %

ANTRA DOZĖ
ANTRA DOZĖ
Iš viso paskiepyta:

46821

Paskiepytų gyventojų dalis:

16 %

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-05-10 09:55

VAKCINACIJOS GRAFIKAS

Detalus vakcinacijos nuo COVID-19 planas
Šiuo metu skiepijami:
 • Pedagogai, švietimo darbuotojai, abiturientai, treneriai, sveikatos mokslų krypties studentai.
 • 55+ m. amžiaus asmenys.
 • Lėtinėmis ligomis sergantys pacientai.
 • Visuomenei svarbias funkcijas atliekančios (1.20 prioriteto grupės) įstaigos, įmonės ir kitos organizacijos.
 • Neįgalieji ir juos slaugantys šeimos nariai, įtėviai, globėjai ar rūpintojai.
Artimiausiu metu bus skiepijami:
 • Specializuotų stacionarinių psichiatrijos paslaugų pacientai.

Kilus klausimų dėl vakcinavimo (norite atšaukti registraciją ar persiregistruoti kitam laikui) galite kreiptis telefonu (8 37) 401 420 arba el. paštu vakcinacija@kaunopoliklinika.lt

Kilus klausimų dėl sąrašų pagal prioritetus pateikimo, sudarymo ar priklausymo prioritetinei grupei, galima susisiekti el. paštu noriuskiepo@kaunas.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-05-03 11:30

SKIEPIJIMO VIETOS

Adresas: Kovo 11-osios g. 26

Informacija:

Vykstant vakcinuotis, būtina turėti asmens dokumentą. Jei vykstama pakartotiniam skiepui, reikia turėti ir pirmo vizito metu išduotą skiepijimo kortelę.

Atvykti rekomenduojama likus 10 min. iki nurodyto laiko.

Ką reikia žinoti atvykus skiepytis?

VAKCINOS

Kas tai?

„COVID-19 Vaccine AstraZeneca“ arba „Vaxzevria“ – tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) asmenis, vyresnius nei 18 metų.

Ji yra pagaminta naudojant kitą adenovirusų šeimos virusą, kuris modifikuojamas taip, kad savo sudėtyje turėtų SARS-CoV-2 dyglio baltymą koduojantį geną. Minėtos vakcinos sudėtyje nėra paties viruso ir ji negali sukelti COVID-19 ligos.

Kaip naudojama?

„Vaxzevria“ yra suleidžiama per dvi injekcijas, paprastai į žasto raumenį. Tarp injekcijų daromas 4–12 savaičių tarpas.

Koks veiksmingumas?

Keturių klinikinių tyrimų, kurie vyksta Jungtinėje Karalystėje (JK), Brazilijoje ir Pietų Afrikoje, rezultatai parodė, kad „Vaxzevria“ vakcina saugiai ir veiksmingai užkirto kelią COVID-19 ligos plitimui tarp žmonių, vyresnių nei 18 metų. Šiuose klinikiniuose tyrimuose dalyvavo apie 24 000 žmonių. Pusė jų gavo „Vaxzevria“ vakciną, o kitai pusei buvo naudota kita, ne COVID-19 ligos prevencijai skirta vakcina. Žmonės nežinojo, ar jiems buvo suleista „COVID-19 Vaccine AstraZeneca ” vakcina ar kitos vakcinos injekcija.

Kokie galimi šalutiniai poveikiai?

Tyrimo metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, naudojant „Vaxzevria“,  buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos.

Galimi šalutiniai poveikiai:

 • skausmas ir jautrumas injekcijos vietoje
 • nuovargis,
 • galvos, raumenų ir sąnarių skausmai,
 • šaltkrėtis ir karščiavimas,
 • pykinimas,
 • bendra bloga savijauta.

Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų. Vėmimas ir viduriavimas pasireiškė mažiau nei 1 iš 10 žmonių. Apetito sumažėjimas, galvos svaigimas, prakaitavimas, pilvo skausmas ir bėrimas pasireiškė mažiau nei 1 iš 100 žmonių.

Daugiau informacijos apie šią vakciną galima rasti čia.

Kas tai?

„Comirnaty“ – tai „BioNTech ir „Pfizer“ sukurta vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) asmenis, vyresnius nei 16 metų.

Vakcinos „Comirnaty“ savo sudėtyje turi genetinės informacijos (toliau - mRNA), apie viruso SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 ligą, dyglio baltymą. Vakcinos „Comirnaty“ sudėtyje nėra paties viruso, ir ji negali sukelti COVID-19 ligos.

Kaip naudojama?

Vakcina „Comirnaty“ yra suleidžiama per dvi injekcijas, paprastai į žasto raumenį. Tarp injekcijų daromas 21 dienos tarpas.

Koks veiksmingumas?

Labai didelės apimties klinikinis tyrimas parodė, kad vakcina „Comirnaty“ veiksmingai užkirto kelią COVID-19 ligos plitimui tarp vyresnių nei 16 metų amžiaus asmenų.

Kokie galimi šalutiniai poveikiai?

Tyrimo metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, vartojant  vakciną „Comirnaty“, buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos.

Galimi šalutiniai poveikiai:

 • skausmas ir patinimas injekcijos vietoje,
 • nuovargis,
 • galvos, raumenų ir sąnarių skausmai,
 • šaltkrėtis ir karščiavimas.

Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų.

Paraudimas injekcijos vietoje ir pykinimas pasireiškė mažiau nei 1 iš 10 žmonių.

Niežėjimas injekcijos vietoje, galūnių skausmas, padidėję limfmazgiai, miego sutrikimas ir bloga savijauta buvo nedažnas šalutinis poveikis – pasireiškė mažiau nei 1 iš 100 žmonių.

Daugiau informacijos apie šią vakciną galima rasti čia.

Kas tai?

„COVID-19 Vaccine Janssen“ – tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) asmenis, vyresnius nei 18 metų.

Vakcina „COVID-19 Vaccine Janssen“ sudaryta iš adenoviruso grupės viruso, modifikuoto įterpiant geną, kurio pagalba gaminamas SARS-CoV-2 paviršiuje randamas baltymas. Minėtos vakcinos sudėtyje nėra paties viruso ir ji negali sukelti COVID-19 ligos.

Kaip naudojama?

„COVID-19 Vaccine Janssen“ yra suleidžiama per vieną injekciją, paprastai į žasto raumenį.

Koks veiksmingumas?

Tyrimų rezultatai parodė, kad vakcinos veiksmingumas siekia maždaug 67 proc. Vakcinos veiksmingumas buvo apskaičiuotas įvertinus daugiau nei 44 000 žmonių (tiriamųjų amžius – 18 m. ir vyresni), kurie neturėjo koronavirusinės infekcijos požymių, duomenis.

Kokie galimi šalutiniai poveikiai?

Tyrimo metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, vartojant „COVID-19 Vaccine Janssen“ buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos.

Galimi šalutiniai poveikiai:

 • skausmas injekcijos vietoje,
 • nuovargis,
 • galvos skausmas ir pykinimas.

Toks poveikis pasireiškė daugiau kaip 1 žmogui iš 10.

Kosulys, sąnarių skausmas, karščiavimas, šaltkrėtis, paraudimas ir patinimas injekcijos vietoje pasireiškė mažiau kaip 1 žmogui iš 10. Čiaudulys, drebulys, gerklės skausmas, bėrimas, prakaitavimas, raumenų silpnumas, rankų ir kojų skausmas, nugaros skausmas, silpnumas ir prasta bendra savijauta pasireiškė mažiau nei 1 žmogui iš 100.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškęs mažiau nei 1 žmogui iš 1 000) yra padidėjęs jautrumas (alergija) ir niežtintis bėrimas.

Kas tai?

„COVID-19 Vaccine Moderna“ – tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) asmenis, vyresnius nei 18 metų.

Ji savo sudėtyje turi genetinės informacijos (toliau - mRNA), apie viruso SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 ligą, dyglio baltymą. Minėtos vakcinos sudėtyje nėra paties viruso ir ji negali sukelti COVID-19 ligos.

Kaip naudojama?

„COVID-19 Vaccine Moderna“ yra suleidžiama per dvi injekcijas, paprastai į žasto raumenį. Tarp injekcijų daromas 28 dienų tarpas.

Koks veiksmingumas?

Vakcinos veiksmingumas buvo apskaičiuotas įvertinus daugiau nei 28 000 žmonių (tiriamųjų amžius buvo nuo 18 iki 94 metų), kurie neturėjo koronavirusinės infekcijos požymių, duomenis. Tyrimas parodė, kad tarp vakciną gavusių žmonių 94.1% nepasireiškė COVID-19 ligos simptomai (11 atvejų iš 14 134 tiriamieji turėjo COVID-19 simptomus), palyginti su žmonėmis, kurie gavo placebą (185 atvejais iš 14 073 tiriamieji turėjo COVID-19 simptomus). Tai reiškia, kad vakcinos veiksmingumas – 94.1%.

Kokie galimi šalutiniai poveikiai?

Tyrimo metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, vartojant „COVID-19 Vaccine Moderna“ buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos.

Galimi šalutiniai poveikiai:

 • skausmas ir patinimas injekcijos vietoje,
 • nuovargis,
 • galvos, raumenų ir sąnarių skausmai,
 • šaltkrėtis ir karščiavimas,
 • pykinimas ir vėmimas.

Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų.

Paraudimas injekcijos vietoje ir bėrimas pasireiškė mažiau nei 1 iš 10 žmonių. Niežėjimas injekcijos vietoje pasireiškė mažiau nei 1 iš 100 žmonių. Veido patinimas, galintis paveikti žmones, kuriems anksčiau buvo atliekamos kosmetinės injekcijos, taip pat raumenų silpnumas vienoje veido pusėje (ūmus periferinis veido paralyžius ar paralyžius) pasireiškė retai, mažiau nei 1 iš 1000 žmonių.

Vartojant „COVID-19 Vaccine Moderna“ taip pat pasireiškė ir alerginių reakcijų, tarp jų ir labai nedaug sunkių alerginių reakcijų (anafilaksijos atvejų). Kaip ir visoms vakcinoms, vakciną „COVID-19 Vaccine Moderna“ reikia suleisti atidžiai, suteikiant tinkamą gydymą.

Daugiau informacijos apie šią vakciną galima rasti čia.

DUK

Bendri

Kas yra koronavirusai?

Koronavirusai yra didelė virusų šeima, galinti sukelti ligas gyvūnams ar žmonėms. Dėl koronaviruso žmonės jaučia peršalimo simptomus, jiems atsiranda kvėpavimo takų infekcijos, sunkesnės ligos formos, tokios kaip Artimųjų Rytų respiracinis sindromas (MERS) ar sunkus ūminis respiracinis sindromas (SARS). Naujausias atrastas koronavirusas – COVID-19.

Virusams dauginantis, retkarčiais įvyksta mutacijos, kurios gali padidinti viruso plitimo greitį, atsparumą imuniniams mechanizmams ir kitas savybes. Šiuo metu Lietuvoje yra nustatytos keletas naujų COVID-19 atmainų – mutacija kilusi iš Jungtinės Karalystės (britiškoji arba 323 B.1.1.7) ir iš Pietų Afrikos (PAR B.1.35).

Kaip plinta koronavirusas?

COVID-19 virusas pirmiausia plinta seilių lašeliais arba išskyromis iš nosies, kai užsikrėtęs asmuo kosėja ar čiaudėja. Užsikrėsti taip pat galima liečiant įvairius paviršius, kurie prieš tai buvo užteršti COVID-19.

Dažnu atveju, koronavirusai perduodami artimo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 metu, todėl geriausias būdas užkirsti kelią ir sulėtinti COVID-19 viruso plitimą – laikytis saugių atstumų, dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas bei neliesdami veido.

Kokie simptomai būdingi COVID-19?

Dažniausi COVID-19 simptomai yra karščiavimas, sausas kosulys ir nuovargis. Kiti, rečiau pasitaikantys, simptomai, kurie gali pasireikšti kai kuriems pacientams – viso kūno skausmai, nosies užgulimas, galvos skausmas, konjunktyvitas, gerklės skausmas, viduriavimas, skonio ar kvapo praradimas arba odos išbėrimas, rankų ar kojų spalvos pakitimai.

Šie simptomai paprastai būna nestiprūs ir prasideda palaipsniui. Kai kurie žmonės gali užsikrėsti ir jausti tik labai nežymius simptomus ar jų nejausti iš viso

Kada žmogus laikomas turėjusiu sąlytį?

Turėjusiu sąlytį laikomas žmogus, kuris bendravo su asmeniu, turinčiu patvirtintą koronavirusinės infekcijos diagnozę, nesvarbu ar ji besimptomė, ar žmogui pasireiškė COVID-19 būdinga simptomatika. Jeigu žinote, kad buvote šalia ar bendravote su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, labai svarbu įvertinti riziką.

Jeigu turėjote didelės rizikos sąlytį ir su Jumis nesusisiekė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistas ar negavote SMS žinutės, užpildykite sąlytį turėjusių asmenų anketą internetu. Kai yra įvykęs sąlytis su asmeniu, turėjusiu tiesioginį kontaktą su sergančiuoju COVID-19 („kontakto kontaktas“ arba tretinis kontaktas), rizikos užsikrėsti koronavirusine infekcija nėra.

Sąlytį su sergančiuoju turėjusiems žmonėms izoliacija taikoma 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos, jei laboratorinis tyrimas neatliekamas. Saviizoliacija gali būti trumpinama ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną, atlikus laboratorinį koronaviruso tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Turėjau / manau, kad turėjau kontaktą su sergančiu COVID-19. Ką daryti?

Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusine infekcija (COVID-19), ir jei pasireiškė ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), nedelsiant turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808. Jei ligos simptomų nejaučiate, savo duomenis pateikite NVSC elektoriniu būdu užpildydami anketą ČIA.

Pateikę duomenis, laukite NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.

Jei žmonės sužino, kad turėjo sąlytį su sergančiuoju koronavirusu, jie privalo izoliuotis, nelaukdami atskirų nurodymų.

Žmonės, turėję sąlytį su sergančiuoju COVID-19, NVSC specialistų skambučio turėtų laukti kelias dienas. Jei jie vis dėlto nepaskambina, žmonės turėtų kreiptis į NVSC telefonu (8 5) 264 9676 ir informuoti apie turėtą sąlytį bei laukti tolimesnių NVSC nurodymų.

Kur kreiptis dėl savivaldybės teikiamų paslaugų?

Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrius bei kiti Kauno miesto savivaldybės administracijos padaliniai, įskaitant seniūnijas, nevykdys fizinio klientų aptarnavimo darbo vietose, bet teiks paslaugas nuotoliniu būdu:

 • Elektroniniu paštu info@kaunas.lt
 • Bendruoju telefonu: 8 800 20000
 • Savivaldybės veiklos klausimais: (8 37) 20 72 94
 • Socialiniais paramos klausimais: (8 37) 42 44 40
 • Socialinių paslaugų klausimais: (8 37) 42 41 41
 • Civilinės metrikacijos klausimais: +37061290589, +37067143921
 • Puslapyje https://epaslaugos.kaunas.lt/

Jei paslaugų neįmanoma gauti nepaliekant namų, gyventojai seniūnijose bei savivaldybės administracijoje bus priimami tik su išankstine registracija.

Kauno seniūnijų kontaktus galima rasti čia.

Sveikata

Kada reikia dėvėti medicininę kaukę?

Kaukių galima nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 m spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių taip pat galima nedėvėti:

 • Kai yra sportuojama;
 • Aukšto meistriškumo sporto pratybose;
 • Paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke;
 • Neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį;
 • Vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigose ir (ar) jų teritorijose netaikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).
 • Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose, teikiant leidžiamas kontaktines paslaugas. Kaukes būtina dėvėti uždarose vietose.

Rekomenduojama dėvėti kaukę privačioje asmeninėje šventėje, jei tokia rengiama, ar bendraujant su kitos šeimos/ namų ūkio nariais.

Kas gali tirtis dėl koronaviruso?

Išsitirti dėl COVID-19 gali visi kauniečiai, kurie galimai turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju koronavirusine infekcija ar yra pajutę peršalimo simptomus – karščiavimą, kosulį, dusulį.

Į darbus grįžtantys darbuotojai iš kultūros ir meno, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto, viešojo maitinimo paslaugų teikimo sričių, mažmeninės prekybos, laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų, individualių veiklų teikėjai, – taip pat raginami profilaktiškai testuotis.

Profilaktiniui testui dėl koronaviruso galima užsiregistruoti paskambinus į karštąją koronaviruso linija 1808 arba užpildžius duomenis internetinėje svetainėje 1808.lt.

Ar neserga koronavirusu, kas 7–10 dienų, tirtis turėtų sveikatos priežiūros, socialines, švietimo paslaugas bei veiklas teikiantys darbuotojai ir vaistinių personalas. Darbdaviai turėtų užtikrinti, kad visas personalas būtų informuotas apie testavimo galimybes ir įtrauktas į tiriamųjų sąrašus. Juos įstaigų, įmonių ir organizacijų atstovai teikia per specialiai jiems sukurtą centralizuotą sistemą sveikas.kaunas.lt.

Kur Kaune atidarytas mobilus tyrimų punktas?

Tyrimų punktas įkurtas Kauno kempinge (Jonavos g. 51A), nes į šią vietą lengva atvykti automobiliu iš daugelio miesto mikrorajonų, taip pat jis greitai ir paprastai pasiekiamas atvykstantiems iš kitur. Teritorija saugiai aptverta, tinkama sklandžiam automobilių judėjimui.

Kaip užsiregistruoti tyrimams?

Pajutus ūmius peršalimo ar kitus koronavirusui būdingus simptomus, skambinkite karštąją koronoviruso linija 1808 arba registruokitės internetu – 1808.lt.

Registracijos metu turėsite pateikti savo asmens ir kontaktinius duomenis, pasirinkti vieną iš galimų laikų ir datų. Primename, kad į patikros punktus priimami tik registruoti asmenys – savavališkai atvykti į teritoriją griežtai draudžiama.

Kaip elgtis atvykus į mobilųjį punktą?

Patvirtinus Jūsų registraciją – su savimi turėkite asmens tapatybės dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobiliuoju telefono numeriu.

Atvykus į mobilųjį COVID-19 patikros punktą privalote laikytis čia dirbančių specialistų nurodymų – nelipti iš automobilio, atidaryti langą tik sulaukus specialisto nurodymo, vykdyti instrukcijas dėl mėginio paėmimo.

Atlikus tyrimą privalote laukite atsakymo: apie tiek neigiamą, tiek teigiamą – bus pranešta asmeniškai.

Nustačius teigiamą COVID-19 atvejį ir priėmus sprendimą pacientą hospitalizuoti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir asmuo transportuojamas į ligoninę.

Kas gali patekti į karščiavimo kliniką?

Pacientai į Karščiavimo kliniką priimami tiksliai nurodytu registracijos laiku, tik su šeimos gydytojo siuntimu.

Karščiavimo klinikoje gydytojo apžiūrai galės lankytis pacientai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, kurių kūno temperatūra pakilusi virš 37,8 laipsnių ir jaučiamas bent vienas iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas.

Ar skiepijama namuose?

Prioritetinės eilės sulaukusius kauniečiams, kurie negali atvykti į Kauno ledo rūmų vakcinavimo centrą dėl judėjimo negalios ar sveikatos būklės, bus organizuojamas skiepijimas namuose.

Kaip jausiuosi po skiepo?

Po vakcinacijos gali jaustis nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas, tačiau paprastai šie simptomai praeina po kelių dienų. Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vaistą (taip pat į vakciną nuo COVID-19 ligos) galite pranešti tiesiogiai internetu, prisijungus čia arba nemokamu telefonu 8 800 73 568.

Šalutinis poveikis rodo, kad vakcina veikia ir skatina imuniteto formavimąsi. Jei po savaitės simptomai neišnyksta ar pasireiškia sunkesni simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, dėl prastos savijautos jūs galite gauti nedarbingumą.

Vakcinacija

Kodėl reikalingos vakcinos nuo COVID-19?

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos, sukeliant imuninį organizmo atsaką – antikūnus. Virusui patekus į organizmą antikūnai lengviau identifikuoja svetimkūnį, padeda kovoti su liga ir greičiau pašalinti ją iš organizmo.

Kokia yra vakcinacijos tvarka?

Gyventojai skiepijami nuo COVID-19 vadovaujantis prioritetų tvarka, nustatyta sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“.

Ministro įsakymą rasite ČIA.

Kaip jausiuosi po skiepo?

Po vakcinacijos gali jaustis nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas, tačiau paprastai šie simptomai praeina po kelių dienų. Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vaistą (taip pat į vakciną nuo COVID-19 ligos) galite pranešti tiesiogiai internetu, prisijungus čia arba nemokamu telefonu 8 800 73 568.

Šalutinis poveikis rodo, kad vakcina veikia ir skatina imuniteto formavimąsi. Jei po savaitės simptomai neišnyksta ar pasireiškia sunkesni simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, dėl prastos savijautos jūs galite gauti nedarbingumą.

Ar vakcinos saugios?

Šiuo metu Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, yra užregistruotos bei naudojamos šios vakcinos:

 • „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech & Pfizer“)
 • „COVID-19 Vaccine Moderna“ (gamintojas „Moderna“)
 • „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“)
 • „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“)

Visų jų saugumą užtikrina į Europos vaistų agentūra (EVA). Vakcinos atitinka visus kokybės, saugumo ir veiksmingumo standartus, keliamus bet kuriai į Europos sąjungos rinką išleidžiamai vakcinai. Jų sudėtyje nėra COVID -19 viruso ir ji negali sukelti koronavirusinės infekcijos.

Kam pranešti, pajutus šalutinį skiepų poveikį?

Šalutinį skiepų poveikį patyrę gyventojai gali apie jį pranešti šiais kontaktais:

Kaip elgtis negavus žinutės dėl antro skiepo?

Visi gyventojai paskiepyti pirmąja vakcina yra automatiškai įtraukti į laukiančiųjų sąrašą dėl antrosios. Data nurodyta ant informacinio lapelio dėl antro skiepo yra tik preliminarus ir gali skirtis keliomis dienomis t. y. žinutė jus gali pasiekti anksčiau arba vėliau nei buvo nurodyta. Primename, kad atvykti į vakcinavimo centrą galite tik sulaukę trumposios SMS žinutės su nurodytu tiksliu apsilankymo laiku.

Saviizoliacija

Kas yra saviizoliacija?

Saviizoliacija – tai asmens, sergančio užkrečiamąja liga, įtariamo sergančio, turėjusio kontaktą su sergančiuoju ar sukėlėjo nešiotojo atskyrimas nuo aplinkinių žmonių norint išvengti užkrečiamosios ligos plitimo.

Saviizoliacijos metu būtina vengti kontakto su kitais asmenimis, atšaukti ar nukelti suplanuotus vizitus pas gydytojus, odontologus bei kitas procedūras, kol nesibaigs saviizoliacijos laikotarpis. Visą izoliavimosi periodą nepamirškite rankų higienos reikalavimų, dažnai vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas, o esant galimybei jas ir dezinfekuokite.

Kada turiu izoliuotis?

Savizoliacija privaloma:

 • Užsikrėtusiems COVID-19;
 • Įtariamiems užsikrėtus COVID-19;
 • Turėjusiems sąlytį su užsikrėtusiuoju COVID-19;
 • Asmenims, grįžusiems / atvykusiems iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, arba keliavusiems per jas 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką, ir neturintiems ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant / atvykstant į Lietuvos Respubliką atlikto laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gauto neigiamo atsakymo, yra privaloma izoliacija.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai atlieka aktyvų saviizoliacijoje esančių asmenų stebėjimą – galimai sergantis žmogus turi būti pasiekiamas telefonu, el. paštu ir privalo kasdien fiksuoti sveikatos būklę

Kada saviizoliacija nėra taikoma?

Izoliacija nebus taikoma:

 • Ypatingos svarbos profesijų darbuotojams arba savarankiškai dirbantiems asmenims, pasienio darbuotojams ir komandiruotiems darbuotojams, taip pat sezoniniams darbuotojams;
 • Transporto darbuotojams arba transporto paslaugų teikėjams, įskaitant krovininių transporto priemonių, kuriomis vežami atitinkamai teritorijai skirti kroviniai, vairuotojus ir tik tranzitu vykstančius transporto priemonių vairuotojus ir kt.;
 • Pacientams, keliaujantiems dėl svarbių medicininių priežasčių;
 • Kasdien į užsienį keliaujantiems mokiniams, studentams ir stažuotojams;
 • Žmonėms, keliaujantiems dėl svarbių šeiminių ar verslo priežasčių;
 • Diplomatams, tarptautinių organizacijų darbuotojams ir tarptautinių organizacijų pakviestiems asmenims, kurių fizinis buvimas yra būtinas tam, kad šios organizacijos galėtų tinkamai veikti, kariniam personalui ir policijos pareigūnams, taip pat humanitarinę pagalbą teikiantiems darbuotojams ir civilinės saugos personalui, atliekantiems savo funkcijas;
 • Tranzitu vykstantiems keleiviams;
 • Jūrininkams;
 • Savo tarnybines pareigas vykdantiems žurnalistams;
 • Aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams, dalyvaujantiems tarptautiniuose turnyruose;
 • Iš Baltarusijos grįžusiems Lietuvos piliečiams
 • Mokytojams, vykdantiems lituanistinį švietimą mokyklose Baltarusijoje bei dvasininkams, vykdantiems sielovadinį darbą Baltarusijoje.

Pažymėtina, kad izoliacija netaikoma, turint ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą koronavirusui nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą. Tokiu atveju 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą žmonės turėtų apriboti bendravimą, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose, pavyzdžiui, renginiuose, parduotuvėse, muziejuose, viešo maitinimo vietose ir pan., laikytis „darbas-namai“ režimo. Bendraujant rekomenduojama visada dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų prevencijos priemonių.

Jeigu koronavirusu persirgusiam žmogui per tris mėnesius nuo susirgimo bus nustatytas didelės rizikos sąlytis, jam izoliuotis taip pat nereikia.

Ši išimtis netaikoma žmonėms, dirbantiems gydymo, palaikomojo gydymo, slaugos, socialinės globos bei laisvės atėmimo įstaigose, taip pat gyvenantiems socialinės globos įstaigose, esantiems laisvės atėmimo įstaigose, bei žmonėms, kuriems yra teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

Kada galima palikti saviizoliaciją?

Norint palikti izoliacijos vietą, reikia kreiptis į NVSC ir gauti leidimą. Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą numatomos išimtys, kada asmuo gali palikti izoliacijos vietą:

 • Organizuoti artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šarvojimo ceremonijoje/laidotuvėse (informuoti gali nesilaikydamas 24 val. termino);
 • Nuvykti į gydymo įstaigą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui ar sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
 • Žmonės, atvykę į Lietuvą teisiniais (civilinė metrikacija, notaras ir pan.) ar studijų reikalais, nuvykti į studijų ar teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
 • Dalyvauti savo vestuvėse;
 • Aukšto meistriškumo sportininkams, sporto specialistams, instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams (pateikus tai įrodančius dokumentus, gautus iš kviečiančių juridinių asmenų), nuvykti į aukšto meistriškumo sporto pratybas, treniruočių stovyklas, varžybas ir su jų sporto veikla susijusias institucijas ar įstaigas;
 • Užsieniečiai, atvykstantys į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, nuvykti į teisiniams reikalams tvarkyti ar sveikatos priežiūros paslaugai gauti būtiną vietą;
 • Nuvykti į valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas jų kvietimu arba būtiniems reikalams jose tvarkyti.

Daugiau informacijos, kaip reikėtų elgtis, norint sutrumpinti izoliaciją po tiesioginio kontakto su sergančiuoju COVID-19, galite rasti čia.

Kur kreiptis, jei neturiu galimybių izoliuotis?

Jeigu Kauno mieste neturite galimybių savarankiškai apsigyventi atskirame bute arba izoliuotis savo namuose atskirame kambaryje, kreipkitės telefonu 8 677 94119 arba elektroniniu paštu karantinas@kaunas.lt.

Šiuo numeriu maloniai prašome skambinti tik tuomet, kai saviizoliacijai Kauno mieste būstas yra būtinas. Jeigu norite pasikonsultuoti visais kitais klausimais, susijusiais su COVID-19, skambinkite 1808.

Kokia yra saviizoliacijos trukmė?

Izoliacija netaikoma, turint ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą koronavirusui nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą. Tokiu atveju 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą žmonės turėtų apriboti bendravimą, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose, pavyzdžiui, renginiuose, parduotuvėse, muziejuose, viešo maitinimo vietose ir pan., laikytis „darbas-namai“ režimo. Bendraujant rekomenduojama visada dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų prevencijos priemonių.

Žmonėms, įtariamiems, kad serga koronaviruso infekcija, izoliacija taikoma, kol bus gautas laboratorinio tyrimo dėl koronaviruso atsakymas.

Sąlytį su sergančiuoju turėjusiems žmonėms izoliacija taikoma 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos, jei laboratorinis tyrimas neatliekamas, arba trumpiau, kai ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną atliktas laboratorinis koronaviruso tyrimas ir gautas neigiamas rezultatas.

Kas gresia piktybiškai nesilaikantiems ribojimų?

Už izoliacijos pažeidimus ar kaukių nedėvėjimą įstatymai numato griežtą atsakomybę, t. y. baudas nuo 500 iki 1500 Eur.

Kokios yra saviizoliacijos taisyklės?

Koronaviruso infekcija sergantis žmogus privalo izoliuoti atskirame bute, name ar gerai izoliuotose buto ar namo patalpose, o izoliacijos metu tame pačiame kambaryje negali gyventi kiti žmonės.

Jeigu tokios galimybės nėra, o šeimos nariai sutinka, ligonis gali izoliuotis atskirame gerai vėdinamame kambaryje. Tokiu atveju ligonis turi apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve, būnant bendrose erdvėse visada dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę. Jei yra galimybė, ligoniui rekomenduojama naudotis atskiru sanitariniu mazgu.

Jeigu žmogus izoliuojasi bendrabučio tipo patalpose su atskiru sanitariniu mazgu, jam draudžiama eiti į bendras patalpas, maistą ir kitas būtinas priemones prie ligonio izoliavimosi patalpos išorinių durų turi palikti kiti asmenys.

Išimtys taikomos tais atvejais, kai reikia slaugyti koronavirusu sergantį vaiką ar negalią turintį asmenį. Tuomet geriausia, kad ligoniu rūpintųsi nesergantis ir neturintis lėtinių ligų žmogus. Visą laiką, kai bendraujama su ligoniu, tiek slaugantysis, tiek sergantis žmogus turi dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę, kiek įmanoma išlaikyti saugų atstumą.

Kartu su ligoniu gyvenantiems sąlytį turėjusiems asmenims privaloma izoliuotis 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos.

Taip pat jeigu šeimoje yra keli ligoniai, jie visi gali izoliuotis viename kambaryje.

Izoliacijos principai:

 • Nepalikite izoliavimo vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Į izoliavimo vietą ar iš jos, jei reikalinga atlikti tyrimus ar kitais atvejais, kai gautas sveikatos priežiūros specialisto leidimas, draudžiama vykti viešuoju transportu.
 • Palaikykite reguliarų ryšį su sveikatos priežiūros specialistu, kuris šiuo metu rūpinasi jumis.
 • Visą izoliavimo laiką nepriimkite svečių ar lankytojų.
 • Maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinkite nuotoliniu būdu – paprašykite draugų arba giminaičių ar kreipkitės į būtinų priemonių ar maisto produktų pristatymo paslaugas teikiančias įmones, nesant tokios galimybės, šias paslaugas turėtų suteikti savivaldybės administracija.
 • Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.
 • Jei buvote suplanavęs vizitus pas gydytojus specialistus, odontologą, pakeiskite vizito datą į vėlesnę.
 • Kasdien matuokitės kūno temperatūrą ir stebėkite savo būklę dėl pasunkėjusio kvėpavimo*. Pablogėjus sveikatos būklei, kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

Švietimas

Kaip vyks abiturientų konsultacijos ir egzaminų laikymas?

Nuo balandžio 19 d. bus galima organizuoti kontaktines dvyliktokų konsultacijas ugdymo įstaigose, kai jose susirenka ne daugiau kaip 10 baigiamosios klasės mokinių.

Brandos egzaminai ar jų dalys galės vykti patalpose, kuriose yra ne daugiau kaip 10 abiturientų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą; patalpose, kuriose yra 11–50 kandidatų bei užtikrinamas ne mažesnį kaip 2 metrų atstumas tarp visų patalpoje esančių asmenų, o vienam abiturientui tenka 10 m2 plotas.

Galės vykti egzaminai mokiniams, kurie baigia ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas (pvz., tarptautinio bakalaureato), kai vienoje patalpoje egzaminą laiko ne daugiau kaip 10 mokinių, užtikrinant visas numatytas saugumo sąlygas.

Mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, laisvės atėmimo vietose veikiančių mokyklų (skyrių) mokiniams pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas ar jo dalis vykdoma, kai patalpose yra ne daugiau kaip 10 mokinių, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą; patalpose, kuriose yra 11–50 mokinių bei užtikrinamas ne mažesnį kaip 2 metrų atstumas tarp visų patalpoje esančių asmenų, o vienam mokiniui tenka 10 m2 plotas.

Kaip Kauno mokyklose vyks ugdymo procesai?

Mieste išaugus sergančiųjų koronavirusine infekcija kiekiui, pradinis ugdymas vykdomas mišriu metodu. Tęsti mokslus klasėse norintys pradinukai bus periodiškai testuojami kaupinių metodu dėl COVID-19. Nesutinkantys – mokslus tęs namuose.

Visose įstaigose bus privaloma užtikrinti saugų srautų valdymą, atstumų ir kitų būtinųjų saugumo priemonių laikymąsi. Galimybė pasirinkti mišrųjį ugdymo būdą priklausys nuo įstaigos bendruomenės apsisprendimo testuotis.

Taip pat atsiranda galimybė organizuoti vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinių konsultacijas, jei moksleivių skaičius nėra didesnis nei dešimt mokinių.

Kaip vyksta testavimas kaupinių metodu?

Kaupinių tyrimo metu, prižiūrint kvalifikuotam specialistui, iš nosies landų paimami tepinėliai COVID-19 viruso nustatymui. Testuojant  grupuojami toje pačioje aplinkoje besimokantys vaikai. . Visi mokykloje surinkti ir anonimizuoti ėminiai pristatomi į tyrimus atliekančias laboratorijas.

Pradinukaių profilaktiškai tiriami dėl COVID-19 ligos nustatymo kas 7 dienas. Kaupinių PGR tyrimas būtų atliekamas mokykloje. 

Dalyvavimas kontaktinio ugdymo procese ir profilaktiniame tyrime ugdymo įstaigose yra savanoriškas, todėl asmuo turi teisę atsisakyti jame dalyvauti arba yra sudaroma galimybė bet kada iš jo pasitraukti, parašant laisvos formos prašymą. Atsisakius dalyvauti šiame tyrime, pradinukų ugdymas yra tęsiamas nuotoliniu būdu.

Ar gali vykti neformaliojo švietimo užsiėmimai?

Nuotolinis neformalus vaikų švietimas gali vykti nuotoliniu būdu, kaip ir vyko iki šiol, o kontaktinis neformalusis vaikų švietimas taip pat gali būti organizuojamas, tačiau laikantis tam tikrų reikalavimų. Uždarose patalpose negali būti daugiau mokinių nei 5, turi būti užtikrintas nemažesnis nei 20 m2 plotas.

Nuo balandžio 26 d. leista atidaryti baseinus vykdant neformaliojo vaikų švietimo veiklas. Savivaldybėse, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino priemonės, mokyti plaukti bus galima ne didesnes kaip 5 vaikų grupes. Visoje šalyje ši paslauga galės būti teikiama ugdymo įstaigos vienos klasės mokiniams, ugdomiems kontaktiniu būdu.

Visos paslaugos ir veiklos turi būti vykdomos užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Darbuotojams, mokytojams privaloma reguliariai testuotis.

Kaip Kauno mokyklose vyks 5–11 klasių mokinių ugdymo procesas?

Įvertinus mokyklų bendruomenių, pedagogų, pačių moksleivių nuomones ir vis dar sudėtingą epidemiologinę situaciją Kauno mieste, nuspręsta 5–11 klasių mokinių į kontaktinį ugdymą kol kas negrąžinti. Vis tik, jeigu mieste atsirastų įstaigų, kurios vieningai pasisakytų už pamokų organizavimą klasėse ir gebėtų užtikrinti visus saugumo reikalavimus jose, mišraus ar dalinio kontaktinio ugdymo galimybės būtų svarstomos.

Renginiai ir laisvalaikis

Ar galimas laisvalaikio paslaugų teikimas?

Šiuo metu galimos sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse, kai jos vienu metu teikiamos ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

Taip pat leidžiamas uždarose erdvėse esančių muziejų, galerijų ir kitų ekspozicinių erdvių lankymas, užtikrinant srautų ribojimus, – didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal viešai lankomą plotą, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 m2 ploto.

Vis dar draudžiama uždarose erdvėse teikti pramogines bei poilsines, sporto klubų, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas; laisvalaikio paslaugoms skirtas patalpas nuomoti privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. Šis draudimas netaikomas aukšto meistriškumo sporto pratyboms.

Nuo balandžio 19 dienos leidžiama:

Atsidaryti kino teatrams, profesionaliojo scenos meno įstaigų salėms, organizuoti renginius su žiūrovais lauke ir patalpose. Tokiuose renginiuose galės būti iki 150 lankytojų, jie negalės užimti daugiau kaip 30 proc. vietų salėse.
Leidžiami renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų, laikantis nustatytų reikalavimų. Renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų.
Privaloma užtikrinti bilietų platinimą / registravimą el. būdu, vyresni nei 6 metų žiūrovai turi dėvėti kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas kino teatruose, salėse ir renginiuose draudžiama.

Nuo balandžio 22 d. leidžiama:

Apgyvendinimo ir laisvalaikio paslaugoms skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda asmeninėms šventėms organizuoti, jei neviršijamas leidžiamas šventės dalyvių skaičius.
Asmenys įgavę pilną imunitetą COVID-19 galės rinktis į10 žmonių grupeles, rengti šventes bei ekskursijas. Jiems leidžiama nuomoti patalpas.

Nuo balandžio 26 d. atveriami:

Sporto klubai. Jie privalės vienam žmogui, įskaitant darbuotojus, užtikrinti 20 kvadratinių metrų plotą. Grupinės treniruotės galės būti vykdomos dalyvaujant ne daugiau kaip penkiems asmenims neįskaitant paslaugų teikėjų.
Baseinų ir pirčių paslaugos. Jos galės būti teikiamos visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose (ne tik kaimo turizmo sodybose), kai jos teikiamos ne daugiau kaip vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams.

SVARBU: Visais atvejais turi būti užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Ar gali vykti šeimos šventės?

Viešose ir uždarose erdvėse asmenines šventes galima rengti, jei jose dalyvauja ne daugiau kamp viena šeima ir (ar) vienas namų ūkis. Išimtis taikoma, kai šeimos šventė organizuojama po atviru dangumi - tokiu atveju, leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip dviejų šeimos ir (ar) dviejų namų ūkių nariams.

N

Nuo balandžio 22 d. švelninamos karantino sąlygos tiems asmenims, kurie yra persirgę COVID-19 liga (teigiamas SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatas ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų) bei gyventojams, kurie yra pilnai pasiskiepiję nuo koronavirusinės infekcijos viena iš ES įregistruotų vakcinų („Vaxzevria“, „Moderna“, „Comirnaty“ ar „Janssen“).

Jiems bus leidžiama:
Rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.
Ekskursijos atvirose erdvėse, kuriose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.
Lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

Ar gali vykti renginiai?

Karantino metu renginiai gali būti vykdomi, jeigu laikomasi ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų srautų valdymo, saugių atstumų laikymosi, kaukių dėvėjimo ir kitų būtinųjų apsaugos priemonių.

Šiuo metu leidžiama:

Lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

Dalyvauti renginiuose, kurių metu neišlipama iš automobilio. Vienoje transporto priemonėje gali būti ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.
Fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekose ir archyvuose.
Lankyti uždarose erdvėse esančius muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, su sąlyga, kad vienam lankytojui užtikrinamas bent 20 m2 plotas.

Leidžiamos aukšto meistriškumo sporto varžybos, kai jos vyksta be žiūrovų.

Nuo balandžio 19 d. leidžiama:

Teatrų ir kino veikla, užtikrinant, kad žiūrovai užpildo ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų, o bendras lakytojų skaičius neviršija 150 asmenų.

Renginiai atvirose ir uždarose patalpose, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų (neįskaičiuojant atlikėjų, aukšto meistriškumo varžybose dalyvaujančių sportininkų, teisėjų, instruktorių ir fizinio aktyvumo specialistų, pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo). Renginio žiūrovai privalo užpildyti ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų.

Svarbu: Bilietų į renginius platinimas organizuojamas el. būdu, vyresni nei 6 metų žiūrovai privalo dėvėti kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Verslas

Ar gali veikti kavinės ir barai?

Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai ir panašaus pobūdžio vietos gali vykdyti šias veiklas:

 • Maisto tiekiamas išsinešti arba pristatymas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais.
 • Vykdyti maitinimo paslaugas įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose, kuriose vykdomas pamaininis darbas.
 • Organizuoti maitinimo paslaugas ugdymo, socialinių paslaugų, asmens sveikatos priežiūros, krašto apsaugos, pataisos įstaigose, tardymo izoliatoriuose, Užsieniečių registracijos centre ar kitose įstaigose, kuriose būtina užtikrinti maitinimą pagal įstaigos veiklos specifiką.

Nuo balandžio 22 d.

Veiklas atnaujinti gali viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai turintys lauko terasas. Užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, nuo 7 iki 21 valandos. Prie vieno staliuko leidžiama sėdėti ne daugiau kaip 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Visos Kauno įmonės, svarstančios apie lauko terasos atidarymą, gali kreiptis į savivaldybės Interesantų priimamąjį dėl projektų derinimo - karantino periodu visos lauko kavinės pilnai atleidžiamos nuo vietinės rinkliavos.

Prašymai leidimams teikiami elektroniniu būdu: epaslaugos.kaunas.lt.  Taip pat gali veikti įstaigos įsikūrusios jūrų ir oro uostų keleivių išvykimo terminaluose, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami susėdus prie staliukų (privalu užtikrinti, kad prie vieno staliuko sėdi ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius).

Kokie reikalavimai keliami maitinimo įstaigoms ir barams?

Viešojo maitinimo įstaigose privaloma užtikrinti, kad lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys vietoje, eilėse prie kasos laikytųsi saugaus (ne mažesnio kaip 1 metro) atstumo vienas nuo kito. Atstumas tarp stalų taip pat turėtų būti išlaikytas – ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.

Dažnai liečiami paviršiai, pavyzdžiui, sanitariniai mazgai, kriauklės, durų rankenos, banko kortelių skaitytuvai, privalo būti valomi ir dezinfekuojami. Stalų, kėdžių ir kitų dažnai liečiamų paviršių dezinfekcija privaloma po kiekvieno lankytojo.

Kavinių, barų ir restoranų lankytojams negalima siūlyti apklotų, organizuoti maitinimo savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai. Taip pat negalima naudoti daugkartinio naudojimo staltiesių ir padėkliukų, kurie negali būti valomi, dezinfekuojami po kiekvieno apsilankymo.

Kaip elgtis bare, kavinėje ar restorane?

Kavinėse privaloma dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones bei laikytis socialinio atstumo.

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones galios einant į kavinę ir užsisakant maistą, o jas nusiimti galima valgant ir geriant arba tais atvejais, kai prie stalo ar baro yra sėdima.

Kaip karantino laikotarpiu dirbs parduotuvės ir turgavietės?

Pandeminiu periodu visoje šalyje gali veiki šios prekybos vietos:

 • Parduotuvės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos preparatų, vaistinių, gėlių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.
 • Verslai vykdantys internetinę prekybą, prekes pristatant per kurjerius arba sudarant klientams sąlygas jas saugiai atsiimti iš specializuotų punktų
 • Leidžiama maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose. Verslai įsikūrę bendrame paviljonų komplekse, veiklos kol kas vykdyti negali.
 • Visos parduotuvės turinčios įėjimą iš lauko (neribojant jų ploto).
 • Veiklą gali vykdyti laidojimo reikmenų parduotuvės.

Nuo balandžio 19 d. leidžiama veikti visoms ne turgavietėse esančioms parduotuvėms, prekybos centrams, taip pat prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose.

Tačiau kol kas jos galės veikti tik pirmadieniais-penktadieniais, išskyrus tas parduotuves, kurios ir iki šiol galėjo dirbti visomis dienomis: maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos, taip pat parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko.

Nuo gegužės 3 d. planuojama leisti į darbo vietas sugrįžti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose veikiantiems verslams.

Svarbu!
Visos įstaigos privalo užtikrinti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytas sąlygas: atitinkamą prekybos plotą vienam lankytojui, srautų valdymą, apsaugos priemonių naudojimą ir kitų būtinųjų reikalavimų laikymąsi.

Kokias kontaktines paslaugas galima teikti?

Šiuo metu galima teikti:

 • Sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu teikiamas ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius;
 • Individualias paslaugas (įskaitant grožio), kurių teikimo metu vyksta kontaktas tik tarp vieno paslaugos teikėjo ir vieno paslaugos gavėjo (jeigu jos nėra tiesiogiai uždraustos ar kitaip apribotos Vyriausybės);
 • Baseinų ir pirčių paslaugas, teikiamas kaimo turizmo sodybose, ne daugiau kaip vienai šeimai ir (ar) vieno namų ūkių nariams;
 • Medicinines reabilitacijos paslaugas;
  Psichologines pagalbos ir psichoterapijos paslaugas;
 • Keleivių pavežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas;
 • Advokatų teikiamas teisines paslaugas;
 • Transporto priemonių vairavimo egzaminavimo paslaugas;
 • Finansines paslaugas ir kvalifikuotų patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugas, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu.
 • Apgyvendinimo paslaugas:
  • viename kambaryje apgyvendinant ne daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius;
  • bendro naudojimo patalpose užtikrinant visų asmenų kaukių dėvėjimą ir laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių;
  • užtikrinant kitas operacijų vadovo sprendimu nustatytas sąlygas.

Nuo balandžio 22 d. leidžiama apgyvendinimo ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda asmeninėms šventėms organizuoti, jei neviršijamas leidžiamas šventės dalyvių skaičius.

Nuo balandžio 26 d. gali atsidaryti sporto klubai, užtikrinant 20 m2 paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui (įskaitant paslaugų teikėjus) ir kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Baseinų ir pirčių paslaugos gali būti teikiamos visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose (ne tik kaimo turizmo sodybose), kai jos teikiamos ne daugiau kaip vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams.

SVARBU! Nedraudžiamų paslaugų teikimo vietose, turi būti užtikrinamos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Judėjimas

Kokios priemonės naudojamos saugumui viešajame transporte užtikrinti?

Miesto autobusai ir troleibusai dezinfekuojami keletą kartų per dieną. Prašome pasirūpinti spaudos kioskuose pildoma kortele arba „Žiogas“ programėle, esant galimybei vykti nuosavu transportu ar pėsčiomis. Į autobusą ar troleibusą lipti draudžiama, jei jame nebėra laisvų sėdimų vietų. Stotelėse privaloma laikytis bent 2 m atstumo nuo kitų žmonių.

Ar leidžiamas judėjimas šalies viduje?

Balandžio 7 d. baigė galioti judėjimo tarp savivaldybių ribojimai. Tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 m atstumu. Saugokite save ir aplinkinius: laikykitės saugaus atstumo, dėvėkite apsaugines veido kaukes, net jei jos nėra privalomos, venkite nebūtinų kontaktų, dezinfekuokite rankas ir kitus dažnai liečiamus paviršius, reguliariai vėdinkite patalpas.

Ar leidžiami susibūrimai?

Viešose atvirose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimos ir (ar) dviejų namų ūkio narių grupėmis.

Nuo balandžio 22 d.

Daugiau laisvės suteikiama žmonėms, kurie yra persirgę COVID-19 liga ( tai patvirtinama teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, jei nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų) bei pasiskiepijusiems asmenims (gavusiems abi dozes).

10 vakcinuotų ar COVID-19 persirgusių asmenų grupei leidžiama:

 • Artimi kontaktai, rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse;
 • Ekskursijos atvirose erdvėse;
 • Lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

Visgi kviečiame nepamiršti saugumo ir prevencinių priemonių vietose, kur susirenka nemažas žmonių kiekis. Saugokite save ir aplinkinius: laikykitės saugaus atstumo, dėvėkite apsaugines veido kaukes, venkite nebūtinų kontaktų, dezinfekuokite rankas ir kitus dažnai liečiamus paviršius.

Bendri

Kas yra koronavirusai?

Koronavirusai yra didelė virusų šeima, galinti sukelti ligas gyvūnams ar žmonėms. Dėl koronaviruso žmonės jaučia peršalimo simptomus, jiems atsiranda kvėpavimo takų infekcijos, sunkesnės ligos formos, tokios kaip Artimųjų Rytų respiracinis sindromas (MERS) ar sunkus ūminis respiracinis sindromas (SARS). Naujausias atrastas koronavirusas – COVID-19.

Virusams dauginantis, retkarčiais įvyksta mutacijos, kurios gali padidinti viruso plitimo greitį, atsparumą imuniniams mechanizmams ir kitas savybes. Šiuo metu Lietuvoje yra nustatytos keletas naujų COVID-19 atmainų – mutacija kilusi iš Jungtinės Karalystės (britiškoji arba 323 B.1.1.7) ir iš Pietų Afrikos (PAR B.1.35).

Kaip plinta koronavirusas?

COVID-19 virusas pirmiausia plinta seilių lašeliais arba išskyromis iš nosies, kai užsikrėtęs asmuo kosėja ar čiaudėja. Užsikrėsti taip pat galima liečiant įvairius paviršius, kurie prieš tai buvo užteršti COVID-19.

Dažnu atveju, koronavirusai perduodami artimo sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 metu, todėl geriausias būdas užkirsti kelią ir sulėtinti COVID-19 viruso plitimą – laikytis saugių atstumų, dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas bei neliesdami veido.

Kokie simptomai būdingi COVID-19?

Dažniausi COVID-19 simptomai yra karščiavimas, sausas kosulys ir nuovargis. Kiti, rečiau pasitaikantys, simptomai, kurie gali pasireikšti kai kuriems pacientams – viso kūno skausmai, nosies užgulimas, galvos skausmas, konjunktyvitas, gerklės skausmas, viduriavimas, skonio ar kvapo praradimas arba odos išbėrimas, rankų ar kojų spalvos pakitimai.

Šie simptomai paprastai būna nestiprūs ir prasideda palaipsniui. Kai kurie žmonės gali užsikrėsti ir jausti tik labai nežymius simptomus ar jų nejausti iš viso

Kada žmogus laikomas turėjusiu sąlytį?

Turėjusiu sąlytį laikomas žmogus, kuris bendravo su asmeniu, turinčiu patvirtintą koronavirusinės infekcijos diagnozę, nesvarbu ar ji besimptomė, ar žmogui pasireiškė COVID-19 būdinga simptomatika. Jeigu žinote, kad buvote šalia ar bendravote su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu, labai svarbu įvertinti riziką.

Jeigu turėjote didelės rizikos sąlytį ir su Jumis nesusisiekė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistas ar negavote SMS žinutės, užpildykite sąlytį turėjusių asmenų anketą internetu. Kai yra įvykęs sąlytis su asmeniu, turėjusiu tiesioginį kontaktą su sergančiuoju COVID-19 („kontakto kontaktas“ arba tretinis kontaktas), rizikos užsikrėsti koronavirusine infekcija nėra.

Sąlytį su sergančiuoju turėjusiems žmonėms izoliacija taikoma 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos, jei laboratorinis tyrimas neatliekamas. Saviizoliacija gali būti trumpinama ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną, atlikus laboratorinį koronaviruso tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Turėjau / manau, kad turėjau kontaktą su sergančiu COVID-19. Ką daryti?

Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusine infekcija (COVID-19), ir jei pasireiškė ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), nedelsiant turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808. Jei ligos simptomų nejaučiate, savo duomenis pateikite NVSC elektoriniu būdu užpildydami anketą ČIA.

Pateikę duomenis, laukite NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.

Jei žmonės sužino, kad turėjo sąlytį su sergančiuoju koronavirusu, jie privalo izoliuotis, nelaukdami atskirų nurodymų.

Žmonės, turėję sąlytį su sergančiuoju COVID-19, NVSC specialistų skambučio turėtų laukti kelias dienas. Jei jie vis dėlto nepaskambina, žmonės turėtų kreiptis į NVSC telefonu (8 5) 264 9676 ir informuoti apie turėtą sąlytį bei laukti tolimesnių NVSC nurodymų.

Kur kreiptis dėl savivaldybės teikiamų paslaugų?

Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrius bei kiti Kauno miesto savivaldybės administracijos padaliniai, įskaitant seniūnijas, nevykdys fizinio klientų aptarnavimo darbo vietose, bet teiks paslaugas nuotoliniu būdu:

 • Elektroniniu paštu info@kaunas.lt
 • Bendruoju telefonu: 8 800 20000
 • Savivaldybės veiklos klausimais: (8 37) 20 72 94
 • Socialiniais paramos klausimais: (8 37) 42 44 40
 • Socialinių paslaugų klausimais: (8 37) 42 41 41
 • Civilinės metrikacijos klausimais: +37061290589, +37067143921
 • Puslapyje https://epaslaugos.kaunas.lt/

Jei paslaugų neįmanoma gauti nepaliekant namų, gyventojai seniūnijose bei savivaldybės administracijoje bus priimami tik su išankstine registracija.

Kauno seniūnijų kontaktus galima rasti čia.

Sveikata

Kada reikia dėvėti medicininę kaukę?

Kaukių galima nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 m spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių taip pat galima nedėvėti:

 • Kai yra sportuojama;
 • Aukšto meistriškumo sporto pratybose;
 • Paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke;
 • Neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį;
 • Vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigose ir (ar) jų teritorijose netaikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).
 • Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose, teikiant leidžiamas kontaktines paslaugas. Kaukes būtina dėvėti uždarose vietose.

Rekomenduojama dėvėti kaukę privačioje asmeninėje šventėje, jei tokia rengiama, ar bendraujant su kitos šeimos/ namų ūkio nariais.

Kas gali tirtis dėl koronaviruso?

Išsitirti dėl COVID-19 gali visi kauniečiai, kurie galimai turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju koronavirusine infekcija ar yra pajutę peršalimo simptomus – karščiavimą, kosulį, dusulį.

Į darbus grįžtantys darbuotojai iš kultūros ir meno, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto, viešojo maitinimo paslaugų teikimo sričių, mažmeninės prekybos, laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų, individualių veiklų teikėjai, – taip pat raginami profilaktiškai testuotis.

Profilaktiniui testui dėl koronaviruso galima užsiregistruoti paskambinus į karštąją koronaviruso linija 1808 arba užpildžius duomenis internetinėje svetainėje 1808.lt.

Ar neserga koronavirusu, kas 7–10 dienų, tirtis turėtų sveikatos priežiūros, socialines, švietimo paslaugas bei veiklas teikiantys darbuotojai ir vaistinių personalas. Darbdaviai turėtų užtikrinti, kad visas personalas būtų informuotas apie testavimo galimybes ir įtrauktas į tiriamųjų sąrašus. Juos įstaigų, įmonių ir organizacijų atstovai teikia per specialiai jiems sukurtą centralizuotą sistemą sveikas.kaunas.lt.

Kur Kaune atidarytas mobilus tyrimų punktas?

Tyrimų punktas įkurtas Kauno kempinge (Jonavos g. 51A), nes į šią vietą lengva atvykti automobiliu iš daugelio miesto mikrorajonų, taip pat jis greitai ir paprastai pasiekiamas atvykstantiems iš kitur. Teritorija saugiai aptverta, tinkama sklandžiam automobilių judėjimui.

Kaip užsiregistruoti tyrimams?

Pajutus ūmius peršalimo ar kitus koronavirusui būdingus simptomus, skambinkite karštąją koronoviruso linija 1808 arba registruokitės internetu – 1808.lt.

Registracijos metu turėsite pateikti savo asmens ir kontaktinius duomenis, pasirinkti vieną iš galimų laikų ir datų. Primename, kad į patikros punktus priimami tik registruoti asmenys – savavališkai atvykti į teritoriją griežtai draudžiama.

Kaip elgtis atvykus į mobilųjį punktą?

Patvirtinus Jūsų registraciją – su savimi turėkite asmens tapatybės dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobiliuoju telefono numeriu.

Atvykus į mobilųjį COVID-19 patikros punktą privalote laikytis čia dirbančių specialistų nurodymų – nelipti iš automobilio, atidaryti langą tik sulaukus specialisto nurodymo, vykdyti instrukcijas dėl mėginio paėmimo.

Atlikus tyrimą privalote laukite atsakymo: apie tiek neigiamą, tiek teigiamą – bus pranešta asmeniškai.

Nustačius teigiamą COVID-19 atvejį ir priėmus sprendimą pacientą hospitalizuoti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir asmuo transportuojamas į ligoninę.

Kas gali patekti į karščiavimo kliniką?

Pacientai į Karščiavimo kliniką priimami tiksliai nurodytu registracijos laiku, tik su šeimos gydytojo siuntimu.

Karščiavimo klinikoje gydytojo apžiūrai galės lankytis pacientai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, kurių kūno temperatūra pakilusi virš 37,8 laipsnių ir jaučiamas bent vienas iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas.

Ar skiepijama namuose?

Prioritetinės eilės sulaukusius kauniečiams, kurie negali atvykti į Kauno ledo rūmų vakcinavimo centrą dėl judėjimo negalios ar sveikatos būklės, bus organizuojamas skiepijimas namuose.

Kaip jausiuosi po skiepo?

Po vakcinacijos gali jaustis nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas, tačiau paprastai šie simptomai praeina po kelių dienų. Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vaistą (taip pat į vakciną nuo COVID-19 ligos) galite pranešti tiesiogiai internetu, prisijungus čia arba nemokamu telefonu 8 800 73 568.

Šalutinis poveikis rodo, kad vakcina veikia ir skatina imuniteto formavimąsi. Jei po savaitės simptomai neišnyksta ar pasireiškia sunkesni simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, dėl prastos savijautos jūs galite gauti nedarbingumą.

Vakcinacija

Kodėl reikalingos vakcinos nuo COVID-19?

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos, sukeliant imuninį organizmo atsaką – antikūnus. Virusui patekus į organizmą antikūnai lengviau identifikuoja svetimkūnį, padeda kovoti su liga ir greičiau pašalinti ją iš organizmo.

Kokia yra vakcinacijos tvarka?

Gyventojai skiepijami nuo COVID-19 vadovaujantis prioritetų tvarka, nustatyta sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“.

Ministro įsakymą rasite ČIA.

Kaip jausiuosi po skiepo?

Po vakcinacijos gali jaustis nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas, tačiau paprastai šie simptomai praeina po kelių dienų. Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vaistą (taip pat į vakciną nuo COVID-19 ligos) galite pranešti tiesiogiai internetu, prisijungus čia arba nemokamu telefonu 8 800 73 568.

Šalutinis poveikis rodo, kad vakcina veikia ir skatina imuniteto formavimąsi. Jei po savaitės simptomai neišnyksta ar pasireiškia sunkesni simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, dėl prastos savijautos jūs galite gauti nedarbingumą.

Ar vakcinos saugios?

Šiuo metu Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, yra užregistruotos bei naudojamos šios vakcinos:

 • „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech & Pfizer“)
 • „COVID-19 Vaccine Moderna“ (gamintojas „Moderna“)
 • „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“)
 • „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“)

Visų jų saugumą užtikrina į Europos vaistų agentūra (EVA). Vakcinos atitinka visus kokybės, saugumo ir veiksmingumo standartus, keliamus bet kuriai į Europos sąjungos rinką išleidžiamai vakcinai. Jų sudėtyje nėra COVID -19 viruso ir ji negali sukelti koronavirusinės infekcijos.

Kam pranešti, pajutus šalutinį skiepų poveikį?

Šalutinį skiepų poveikį patyrę gyventojai gali apie jį pranešti šiais kontaktais:

Kaip elgtis negavus žinutės dėl antro skiepo?

Visi gyventojai paskiepyti pirmąja vakcina yra automatiškai įtraukti į laukiančiųjų sąrašą dėl antrosios. Data nurodyta ant informacinio lapelio dėl antro skiepo yra tik preliminarus ir gali skirtis keliomis dienomis t. y. žinutė jus gali pasiekti anksčiau arba vėliau nei buvo nurodyta. Primename, kad atvykti į vakcinavimo centrą galite tik sulaukę trumposios SMS žinutės su nurodytu tiksliu apsilankymo laiku.

Saviizoliacija

Kas yra saviizoliacija?

Saviizoliacija – tai asmens, sergančio užkrečiamąja liga, įtariamo sergančio, turėjusio kontaktą su sergančiuoju ar sukėlėjo nešiotojo atskyrimas nuo aplinkinių žmonių norint išvengti užkrečiamosios ligos plitimo.

Saviizoliacijos metu būtina vengti kontakto su kitais asmenimis, atšaukti ar nukelti suplanuotus vizitus pas gydytojus, odontologus bei kitas procedūras, kol nesibaigs saviizoliacijos laikotarpis. Visą izoliavimosi periodą nepamirškite rankų higienos reikalavimų, dažnai vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas, o esant galimybei jas ir dezinfekuokite.

Kada turiu izoliuotis?

Savizoliacija privaloma:

 • Užsikrėtusiems COVID-19;
 • Įtariamiems užsikrėtus COVID-19;
 • Turėjusiems sąlytį su užsikrėtusiuoju COVID-19;
 • Asmenims, grįžusiems / atvykusiems iš šalių, įtrauktų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, arba keliavusiems per jas 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką, ir neturintiems ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant / atvykstant į Lietuvos Respubliką atlikto laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gauto neigiamo atsakymo, yra privaloma izoliacija.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai atlieka aktyvų saviizoliacijoje esančių asmenų stebėjimą – galimai sergantis žmogus turi būti pasiekiamas telefonu, el. paštu ir privalo kasdien fiksuoti sveikatos būklę

Kada saviizoliacija nėra taikoma?

Izoliacija nebus taikoma:

 • Ypatingos svarbos profesijų darbuotojams arba savarankiškai dirbantiems asmenims, pasienio darbuotojams ir komandiruotiems darbuotojams, taip pat sezoniniams darbuotojams;
 • Transporto darbuotojams arba transporto paslaugų teikėjams, įskaitant krovininių transporto priemonių, kuriomis vežami atitinkamai teritorijai skirti kroviniai, vairuotojus ir tik tranzitu vykstančius transporto priemonių vairuotojus ir kt.;
 • Pacientams, keliaujantiems dėl svarbių medicininių priežasčių;
 • Kasdien į užsienį keliaujantiems mokiniams, studentams ir stažuotojams;
 • Žmonėms, keliaujantiems dėl svarbių šeiminių ar verslo priežasčių;
 • Diplomatams, tarptautinių organizacijų darbuotojams ir tarptautinių organizacijų pakviestiems asmenims, kurių fizinis buvimas yra būtinas tam, kad šios organizacijos galėtų tinkamai veikti, kariniam personalui ir policijos pareigūnams, taip pat humanitarinę pagalbą teikiantiems darbuotojams ir civilinės saugos personalui, atliekantiems savo funkcijas;
 • Tranzitu vykstantiems keleiviams;
 • Jūrininkams;
 • Savo tarnybines pareigas vykdantiems žurnalistams;
 • Aukšto meistriškumo sportininkams, aukšto meistriškumo sporto specialistams, aukšto meistriškumo sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams, dalyvaujantiems tarptautiniuose turnyruose;
 • Iš Baltarusijos grįžusiems Lietuvos piliečiams
 • Mokytojams, vykdantiems lituanistinį švietimą mokyklose Baltarusijoje bei dvasininkams, vykdantiems sielovadinį darbą Baltarusijoje.

Pažymėtina, kad izoliacija netaikoma, turint ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą koronavirusui nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą. Tokiu atveju 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą žmonės turėtų apriboti bendravimą, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose, pavyzdžiui, renginiuose, parduotuvėse, muziejuose, viešo maitinimo vietose ir pan., laikytis „darbas-namai“ režimo. Bendraujant rekomenduojama visada dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų prevencijos priemonių.

Jeigu koronavirusu persirgusiam žmogui per tris mėnesius nuo susirgimo bus nustatytas didelės rizikos sąlytis, jam izoliuotis taip pat nereikia.

Ši išimtis netaikoma žmonėms, dirbantiems gydymo, palaikomojo gydymo, slaugos, socialinės globos bei laisvės atėmimo įstaigose, taip pat gyvenantiems socialinės globos įstaigose, esantiems laisvės atėmimo įstaigose, bei žmonėms, kuriems yra teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

Kada galima palikti saviizoliaciją?

Norint palikti izoliacijos vietą, reikia kreiptis į NVSC ir gauti leidimą. Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą numatomos išimtys, kada asmuo gali palikti izoliacijos vietą:

 • Organizuoti artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir (arba) dalyvauti artimo žmogaus šarvojimo ceremonijoje/laidotuvėse (informuoti gali nesilaikydamas 24 val. termino);
 • Nuvykti į gydymo įstaigą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui ar sveikatos priežiūros paslaugoms gauti;
 • Žmonės, atvykę į Lietuvą teisiniais (civilinė metrikacija, notaras ir pan.) ar studijų reikalais, nuvykti į studijų ar teisiniams reikalams tvarkyti būtiną vietą;
 • Dalyvauti savo vestuvėse;
 • Aukšto meistriškumo sportininkams, sporto specialistams, instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams (pateikus tai įrodančius dokumentus, gautus iš kviečiančių juridinių asmenų), nuvykti į aukšto meistriškumo sporto pratybas, treniruočių stovyklas, varžybas ir su jų sporto veikla susijusias institucijas ar įstaigas;
 • Užsieniečiai, atvykstantys į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, nuvykti į teisiniams reikalams tvarkyti ar sveikatos priežiūros paslaugai gauti būtiną vietą;
 • Nuvykti į valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas jų kvietimu arba būtiniems reikalams jose tvarkyti.

Daugiau informacijos, kaip reikėtų elgtis, norint sutrumpinti izoliaciją po tiesioginio kontakto su sergančiuoju COVID-19, galite rasti čia.

Kur kreiptis, jei neturiu galimybių izoliuotis?

Jeigu Kauno mieste neturite galimybių savarankiškai apsigyventi atskirame bute arba izoliuotis savo namuose atskirame kambaryje, kreipkitės telefonu 8 677 94119 arba elektroniniu paštu karantinas@kaunas.lt.

Šiuo numeriu maloniai prašome skambinti tik tuomet, kai saviizoliacijai Kauno mieste būstas yra būtinas. Jeigu norite pasikonsultuoti visais kitais klausimais, susijusiais su COVID-19, skambinkite 1808.

Kokia yra saviizoliacijos trukmė?

Izoliacija netaikoma, turint ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą atliktą tyrimą koronavirusui nustatyti ir gautą neigiamą atsakymą. Tokiu atveju 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą žmonės turėtų apriboti bendravimą, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose, pavyzdžiui, renginiuose, parduotuvėse, muziejuose, viešo maitinimo vietose ir pan., laikytis „darbas-namai“ režimo. Bendraujant rekomenduojama visada dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų prevencijos priemonių.

Žmonėms, įtariamiems, kad serga koronaviruso infekcija, izoliacija taikoma, kol bus gautas laboratorinio tyrimo dėl koronaviruso atsakymas.

Sąlytį su sergančiuoju turėjusiems žmonėms izoliacija taikoma 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos, jei laboratorinis tyrimas neatliekamas, arba trumpiau, kai ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną atliktas laboratorinis koronaviruso tyrimas ir gautas neigiamas rezultatas.

Kas gresia piktybiškai nesilaikantiems ribojimų?

Už izoliacijos pažeidimus ar kaukių nedėvėjimą įstatymai numato griežtą atsakomybę, t. y. baudas nuo 500 iki 1500 Eur.

Kokios yra saviizoliacijos taisyklės?

Koronaviruso infekcija sergantis žmogus privalo izoliuoti atskirame bute, name ar gerai izoliuotose buto ar namo patalpose, o izoliacijos metu tame pačiame kambaryje negali gyventi kiti žmonės.

Jeigu tokios galimybės nėra, o šeimos nariai sutinka, ligonis gali izoliuotis atskirame gerai vėdinamame kambaryje. Tokiu atveju ligonis turi apriboti judėjimą namuose ir sumažinti dalijimąsi bendra erdve, būnant bendrose erdvėse visada dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę. Jei yra galimybė, ligoniui rekomenduojama naudotis atskiru sanitariniu mazgu.

Jeigu žmogus izoliuojasi bendrabučio tipo patalpose su atskiru sanitariniu mazgu, jam draudžiama eiti į bendras patalpas, maistą ir kitas būtinas priemones prie ligonio izoliavimosi patalpos išorinių durų turi palikti kiti asmenys.

Išimtys taikomos tais atvejais, kai reikia slaugyti koronavirusu sergantį vaiką ar negalią turintį asmenį. Tuomet geriausia, kad ligoniu rūpintųsi nesergantis ir neturintis lėtinių ligų žmogus. Visą laiką, kai bendraujama su ligoniu, tiek slaugantysis, tiek sergantis žmogus turi dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę, kiek įmanoma išlaikyti saugų atstumą.

Kartu su ligoniu gyvenantiems sąlytį turėjusiems asmenims privaloma izoliuotis 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos.

Taip pat jeigu šeimoje yra keli ligoniai, jie visi gali izoliuotis viename kambaryje.

Izoliacijos principai:

 • Nepalikite izoliavimo vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Į izoliavimo vietą ar iš jos, jei reikalinga atlikti tyrimus ar kitais atvejais, kai gautas sveikatos priežiūros specialisto leidimas, draudžiama vykti viešuoju transportu.
 • Palaikykite reguliarų ryšį su sveikatos priežiūros specialistu, kuris šiuo metu rūpinasi jumis.
 • Visą izoliavimo laiką nepriimkite svečių ar lankytojų.
 • Maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinkite nuotoliniu būdu – paprašykite draugų arba giminaičių ar kreipkitės į būtinų priemonių ar maisto produktų pristatymo paslaugas teikiančias įmones, nesant tokios galimybės, šias paslaugas turėtų suteikti savivaldybės administracija.
 • Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.
 • Jei buvote suplanavęs vizitus pas gydytojus specialistus, odontologą, pakeiskite vizito datą į vėlesnę.
 • Kasdien matuokitės kūno temperatūrą ir stebėkite savo būklę dėl pasunkėjusio kvėpavimo*. Pablogėjus sveikatos būklei, kreipkitės į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

Švietimas

Kaip vyks abiturientų konsultacijos ir egzaminų laikymas?

Nuo balandžio 19 d. bus galima organizuoti kontaktines dvyliktokų konsultacijas ugdymo įstaigose, kai jose susirenka ne daugiau kaip 10 baigiamosios klasės mokinių.

Brandos egzaminai ar jų dalys galės vykti patalpose, kuriose yra ne daugiau kaip 10 abiturientų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą; patalpose, kuriose yra 11–50 kandidatų bei užtikrinamas ne mažesnį kaip 2 metrų atstumas tarp visų patalpoje esančių asmenų, o vienam abiturientui tenka 10 m2 plotas.

Galės vykti egzaminai mokiniams, kurie baigia ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas (pvz., tarptautinio bakalaureato), kai vienoje patalpoje egzaminą laiko ne daugiau kaip 10 mokinių, užtikrinant visas numatytas saugumo sąlygas.

Mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, laisvės atėmimo vietose veikiančių mokyklų (skyrių) mokiniams pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas ar jo dalis vykdoma, kai patalpose yra ne daugiau kaip 10 mokinių, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą; patalpose, kuriose yra 11–50 mokinių bei užtikrinamas ne mažesnį kaip 2 metrų atstumas tarp visų patalpoje esančių asmenų, o vienam mokiniui tenka 10 m2 plotas.

Kaip Kauno mokyklose vyks ugdymo procesai?

Mieste išaugus sergančiųjų koronavirusine infekcija kiekiui, pradinis ugdymas vykdomas mišriu metodu. Tęsti mokslus klasėse norintys pradinukai bus periodiškai testuojami kaupinių metodu dėl COVID-19. Nesutinkantys – mokslus tęs namuose.

Visose įstaigose bus privaloma užtikrinti saugų srautų valdymą, atstumų ir kitų būtinųjų saugumo priemonių laikymąsi. Galimybė pasirinkti mišrųjį ugdymo būdą priklausys nuo įstaigos bendruomenės apsisprendimo testuotis.

Taip pat atsiranda galimybė organizuoti vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinių konsultacijas, jei moksleivių skaičius nėra didesnis nei dešimt mokinių.

Kaip vyksta testavimas kaupinių metodu?

Kaupinių tyrimo metu, prižiūrint kvalifikuotam specialistui, iš nosies landų paimami tepinėliai COVID-19 viruso nustatymui. Testuojant  grupuojami toje pačioje aplinkoje besimokantys vaikai. . Visi mokykloje surinkti ir anonimizuoti ėminiai pristatomi į tyrimus atliekančias laboratorijas.

Pradinukaių profilaktiškai tiriami dėl COVID-19 ligos nustatymo kas 7 dienas. Kaupinių PGR tyrimas būtų atliekamas mokykloje. 

Dalyvavimas kontaktinio ugdymo procese ir profilaktiniame tyrime ugdymo įstaigose yra savanoriškas, todėl asmuo turi teisę atsisakyti jame dalyvauti arba yra sudaroma galimybė bet kada iš jo pasitraukti, parašant laisvos formos prašymą. Atsisakius dalyvauti šiame tyrime, pradinukų ugdymas yra tęsiamas nuotoliniu būdu.

Ar gali vykti neformaliojo švietimo užsiėmimai?

Nuotolinis neformalus vaikų švietimas gali vykti nuotoliniu būdu, kaip ir vyko iki šiol, o kontaktinis neformalusis vaikų švietimas taip pat gali būti organizuojamas, tačiau laikantis tam tikrų reikalavimų. Uždarose patalpose negali būti daugiau mokinių nei 5, turi būti užtikrintas nemažesnis nei 20 m2 plotas.

Nuo balandžio 26 d. leista atidaryti baseinus vykdant neformaliojo vaikų švietimo veiklas. Savivaldybėse, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino priemonės, mokyti plaukti bus galima ne didesnes kaip 5 vaikų grupes. Visoje šalyje ši paslauga galės būti teikiama ugdymo įstaigos vienos klasės mokiniams, ugdomiems kontaktiniu būdu.

Visos paslaugos ir veiklos turi būti vykdomos užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Darbuotojams, mokytojams privaloma reguliariai testuotis.

Kaip Kauno mokyklose vyks 5–11 klasių mokinių ugdymo procesas?

Įvertinus mokyklų bendruomenių, pedagogų, pačių moksleivių nuomones ir vis dar sudėtingą epidemiologinę situaciją Kauno mieste, nuspręsta 5–11 klasių mokinių į kontaktinį ugdymą kol kas negrąžinti. Vis tik, jeigu mieste atsirastų įstaigų, kurios vieningai pasisakytų už pamokų organizavimą klasėse ir gebėtų užtikrinti visus saugumo reikalavimus jose, mišraus ar dalinio kontaktinio ugdymo galimybės būtų svarstomos.

Renginiai ir laisvalaikis

Ar galimas laisvalaikio paslaugų teikimas?

Šiuo metu galimos sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse, kai jos vienu metu teikiamos ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

Taip pat leidžiamas uždarose erdvėse esančių muziejų, galerijų ir kitų ekspozicinių erdvių lankymas, užtikrinant srautų ribojimus, – didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal viešai lankomą plotą, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 m2 ploto.

Vis dar draudžiama uždarose erdvėse teikti pramogines bei poilsines, sporto klubų, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas; laisvalaikio paslaugoms skirtas patalpas nuomoti privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. Šis draudimas netaikomas aukšto meistriškumo sporto pratyboms.

Nuo balandžio 19 dienos leidžiama:

Atsidaryti kino teatrams, profesionaliojo scenos meno įstaigų salėms, organizuoti renginius su žiūrovais lauke ir patalpose. Tokiuose renginiuose galės būti iki 150 lankytojų, jie negalės užimti daugiau kaip 30 proc. vietų salėse.
Leidžiami renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų, laikantis nustatytų reikalavimų. Renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų.
Privaloma užtikrinti bilietų platinimą / registravimą el. būdu, vyresni nei 6 metų žiūrovai turi dėvėti kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas kino teatruose, salėse ir renginiuose draudžiama.

Nuo balandžio 22 d. leidžiama:

Apgyvendinimo ir laisvalaikio paslaugoms skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda asmeninėms šventėms organizuoti, jei neviršijamas leidžiamas šventės dalyvių skaičius.
Asmenys įgavę pilną imunitetą COVID-19 galės rinktis į10 žmonių grupeles, rengti šventes bei ekskursijas. Jiems leidžiama nuomoti patalpas.

Nuo balandžio 26 d. atveriami:

Sporto klubai. Jie privalės vienam žmogui, įskaitant darbuotojus, užtikrinti 20 kvadratinių metrų plotą. Grupinės treniruotės galės būti vykdomos dalyvaujant ne daugiau kaip penkiems asmenims neįskaitant paslaugų teikėjų.
Baseinų ir pirčių paslaugos. Jos galės būti teikiamos visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose (ne tik kaimo turizmo sodybose), kai jos teikiamos ne daugiau kaip vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams.

SVARBU: Visais atvejais turi būti užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Ar gali vykti šeimos šventės?

Viešose ir uždarose erdvėse asmenines šventes galima rengti, jei jose dalyvauja ne daugiau kamp viena šeima ir (ar) vienas namų ūkis. Išimtis taikoma, kai šeimos šventė organizuojama po atviru dangumi - tokiu atveju, leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip dviejų šeimos ir (ar) dviejų namų ūkių nariams.

N

Nuo balandžio 22 d. švelninamos karantino sąlygos tiems asmenims, kurie yra persirgę COVID-19 liga (teigiamas SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatas ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų) bei gyventojams, kurie yra pilnai pasiskiepiję nuo koronavirusinės infekcijos viena iš ES įregistruotų vakcinų („Vaxzevria“, „Moderna“, „Comirnaty“ ar „Janssen“).

Jiems bus leidžiama:
Rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.
Ekskursijos atvirose erdvėse, kuriose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.
Lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

Ar gali vykti renginiai?

Karantino metu renginiai gali būti vykdomi, jeigu laikomasi ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų srautų valdymo, saugių atstumų laikymosi, kaukių dėvėjimo ir kitų būtinųjų apsaugos priemonių.

Šiuo metu leidžiama:

Lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

Dalyvauti renginiuose, kurių metu neišlipama iš automobilio. Vienoje transporto priemonėje gali būti ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.
Fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekose ir archyvuose.
Lankyti uždarose erdvėse esančius muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, su sąlyga, kad vienam lankytojui užtikrinamas bent 20 m2 plotas.

Leidžiamos aukšto meistriškumo sporto varžybos, kai jos vyksta be žiūrovų.

Nuo balandžio 19 d. leidžiama:

Teatrų ir kino veikla, užtikrinant, kad žiūrovai užpildo ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų, o bendras lakytojų skaičius neviršija 150 asmenų.

Renginiai atvirose ir uždarose patalpose, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų (neįskaičiuojant atlikėjų, aukšto meistriškumo varžybose dalyvaujančių sportininkų, teisėjų, instruktorių ir fizinio aktyvumo specialistų, pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo). Renginio žiūrovai privalo užpildyti ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų.

Svarbu: Bilietų į renginius platinimas organizuojamas el. būdu, vyresni nei 6 metų žiūrovai privalo dėvėti kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Verslas

Ar gali veikti kavinės ir barai?

Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai ir panašaus pobūdžio vietos gali vykdyti šias veiklas:

 • Maisto tiekiamas išsinešti arba pristatymas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais.
 • Vykdyti maitinimo paslaugas įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose, kuriose vykdomas pamaininis darbas.
 • Organizuoti maitinimo paslaugas ugdymo, socialinių paslaugų, asmens sveikatos priežiūros, krašto apsaugos, pataisos įstaigose, tardymo izoliatoriuose, Užsieniečių registracijos centre ar kitose įstaigose, kuriose būtina užtikrinti maitinimą pagal įstaigos veiklos specifiką.

Nuo balandžio 22 d.

Veiklas atnaujinti gali viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai turintys lauko terasas. Užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, nuo 7 iki 21 valandos. Prie vieno staliuko leidžiama sėdėti ne daugiau kaip 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Visos Kauno įmonės, svarstančios apie lauko terasos atidarymą, gali kreiptis į savivaldybės Interesantų priimamąjį dėl projektų derinimo - karantino periodu visos lauko kavinės pilnai atleidžiamos nuo vietinės rinkliavos.

Prašymai leidimams teikiami elektroniniu būdu: epaslaugos.kaunas.lt.  Taip pat gali veikti įstaigos įsikūrusios jūrų ir oro uostų keleivių išvykimo terminaluose, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami susėdus prie staliukų (privalu užtikrinti, kad prie vieno staliuko sėdi ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius).

Kokie reikalavimai keliami maitinimo įstaigoms ir barams?

Viešojo maitinimo įstaigose privaloma užtikrinti, kad lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys vietoje, eilėse prie kasos laikytųsi saugaus (ne mažesnio kaip 1 metro) atstumo vienas nuo kito. Atstumas tarp stalų taip pat turėtų būti išlaikytas – ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.

Dažnai liečiami paviršiai, pavyzdžiui, sanitariniai mazgai, kriauklės, durų rankenos, banko kortelių skaitytuvai, privalo būti valomi ir dezinfekuojami. Stalų, kėdžių ir kitų dažnai liečiamų paviršių dezinfekcija privaloma po kiekvieno lankytojo.

Kavinių, barų ir restoranų lankytojams negalima siūlyti apklotų, organizuoti maitinimo savitarnos principu, kai maistą įsideda patys lankytojai. Taip pat negalima naudoti daugkartinio naudojimo staltiesių ir padėkliukų, kurie negali būti valomi, dezinfekuojami po kiekvieno apsilankymo.

Kaip elgtis bare, kavinėje ar restorane?

Kavinėse privaloma dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones bei laikytis socialinio atstumo.

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones galios einant į kavinę ir užsisakant maistą, o jas nusiimti galima valgant ir geriant arba tais atvejais, kai prie stalo ar baro yra sėdima.

Kaip karantino laikotarpiu dirbs parduotuvės ir turgavietės?

Pandeminiu periodu visoje šalyje gali veiki šios prekybos vietos:

 • Parduotuvės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos preparatų, vaistinių, gėlių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.
 • Verslai vykdantys internetinę prekybą, prekes pristatant per kurjerius arba sudarant klientams sąlygas jas saugiai atsiimti iš specializuotų punktų
 • Leidžiama maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose. Verslai įsikūrę bendrame paviljonų komplekse, veiklos kol kas vykdyti negali.
 • Visos parduotuvės turinčios įėjimą iš lauko (neribojant jų ploto).
 • Veiklą gali vykdyti laidojimo reikmenų parduotuvės.

Nuo balandžio 19 d. leidžiama veikti visoms ne turgavietėse esančioms parduotuvėms, prekybos centrams, taip pat prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose.

Tačiau kol kas jos galės veikti tik pirmadieniais-penktadieniais, išskyrus tas parduotuves, kurios ir iki šiol galėjo dirbti visomis dienomis: maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos, taip pat parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko.

Nuo gegužės 3 d. planuojama leisti į darbo vietas sugrįžti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose veikiantiems verslams.

Svarbu!
Visos įstaigos privalo užtikrinti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytas sąlygas: atitinkamą prekybos plotą vienam lankytojui, srautų valdymą, apsaugos priemonių naudojimą ir kitų būtinųjų reikalavimų laikymąsi.

Kokias kontaktines paslaugas galima teikti?

Šiuo metu galima teikti:

 • Sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu teikiamas ne daugiau kaip 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius;
 • Individualias paslaugas (įskaitant grožio), kurių teikimo metu vyksta kontaktas tik tarp vieno paslaugos teikėjo ir vieno paslaugos gavėjo (jeigu jos nėra tiesiogiai uždraustos ar kitaip apribotos Vyriausybės);
 • Baseinų ir pirčių paslaugas, teikiamas kaimo turizmo sodybose, ne daugiau kaip vienai šeimai ir (ar) vieno namų ūkių nariams;
 • Medicinines reabilitacijos paslaugas;
  Psichologines pagalbos ir psichoterapijos paslaugas;
 • Keleivių pavežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas;
 • Advokatų teikiamas teisines paslaugas;
 • Transporto priemonių vairavimo egzaminavimo paslaugas;
 • Finansines paslaugas ir kvalifikuotų patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugas, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu.
 • Apgyvendinimo paslaugas:
  • viename kambaryje apgyvendinant ne daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius;
  • bendro naudojimo patalpose užtikrinant visų asmenų kaukių dėvėjimą ir laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių;
  • užtikrinant kitas operacijų vadovo sprendimu nustatytas sąlygas.

Nuo balandžio 22 d. leidžiama apgyvendinimo ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda asmeninėms šventėms organizuoti, jei neviršijamas leidžiamas šventės dalyvių skaičius.

Nuo balandžio 26 d. gali atsidaryti sporto klubai, užtikrinant 20 m2 paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui (įskaitant paslaugų teikėjus) ir kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Baseinų ir pirčių paslaugos gali būti teikiamos visose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose (ne tik kaimo turizmo sodybose), kai jos teikiamos ne daugiau kaip vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams.

SVARBU! Nedraudžiamų paslaugų teikimo vietose, turi būti užtikrinamos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Judėjimas

Kokios priemonės naudojamos saugumui viešajame transporte užtikrinti?

Miesto autobusai ir troleibusai dezinfekuojami keletą kartų per dieną. Prašome pasirūpinti spaudos kioskuose pildoma kortele arba „Žiogas“ programėle, esant galimybei vykti nuosavu transportu ar pėsčiomis. Į autobusą ar troleibusą lipti draudžiama, jei jame nebėra laisvų sėdimų vietų. Stotelėse privaloma laikytis bent 2 m atstumo nuo kitų žmonių.

Ar leidžiamas judėjimas šalies viduje?

Balandžio 7 d. baigė galioti judėjimo tarp savivaldybių ribojimai. Tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 m atstumu. Saugokite save ir aplinkinius: laikykitės saugaus atstumo, dėvėkite apsaugines veido kaukes, net jei jos nėra privalomos, venkite nebūtinų kontaktų, dezinfekuokite rankas ir kitus dažnai liečiamus paviršius, reguliariai vėdinkite patalpas.

Ar leidžiami susibūrimai?

Viešose atvirose vietose asmenys gali būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimos ir (ar) dviejų namų ūkio narių grupėmis.

Nuo balandžio 22 d.

Daugiau laisvės suteikiama žmonėms, kurie yra persirgę COVID-19 liga ( tai patvirtinama teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, jei nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų) bei pasiskiepijusiems asmenims (gavusiems abi dozes).

10 vakcinuotų ar COVID-19 persirgusių asmenų grupei leidžiama:

 • Artimi kontaktai, rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse;
 • Ekskursijos atvirose erdvėse;
 • Lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

Visgi kviečiame nepamiršti saugumo ir prevencinių priemonių vietose, kur susirenka nemažas žmonių kiekis. Saugokite save ir aplinkinius: laikykitės saugaus atstumo, dėvėkite apsaugines veido kaukes, venkite nebūtinų kontaktų, dezinfekuokite rankas ir kitus dažnai liečiamus paviršius.